Relikwie świętych Zelii i Ludwika Martin w Beaune

Czwartego marca, w czwartek, ok. godz. 15.00 do naszego Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Beaune, dzięki inicjatywie ks. Proboszcza Yva Frot, przybyły relikwie świętych Zelii i Ludwika Martin. Przyjęłyśmy je z wielka radością i mogłyśmy się przy nich modlić aż do wieczora, tym bardziej, że o godz. 20.30, jak w każdy czwartek przed I piątkiem miesiąca, odprawiłyśmy Godzinę Świętą.

Zelia i Ludwik - relikwie

Ku naszej wielkiej radości, aby uczcić świętych Rodziców Teresy z Lisieux, przybyło wiele osób, niektórzy już na Msze św., która jak zwykle, została odprawiona o 18.30, inni później, na Godzinę Świętą.

Na drugi dzień do południa, Sanktuarium nawiedziło jeszcze kilka osób i przed 12.00 w obecności Księdza Proboszcza pożegnałyśmy świętych Zelię i Ludwika Martin.

Ku naszej wielkiej radości, aby uczcić świętych Rodziców Teresy z Lisieux, przybyło wiele osób, niektórzy już na Msze św., która jak zwykle, została odprawiona o 18.30, inni później, na Godzinę Świętą. Na drugi dzień do południa, Sanktuarium nawiedziło jeszcze kilka osób i przed 12.00 w obecności Księdza Proboszcza pożegnałyśmy świętych Zelię i Ludwika Martin.

Wielką łaską, jakiej doświadczyłyśmy, była ich duchowa bliskość. Są to przecież Rodzice naszej świętej siostry Teresy, ale też w jakimś sensie nasi Rodzice, dlatego z wielką ufnością polecałyśmy im nasze rodziny, rodziny Sióstr naszego Zgromadzenia i w ogóle wszystkie rodziny, a szczególnie te, które przeżywają rożnego rodzaju kryzysy i próby.

Gorąco polecałyśmy im również dzieci i młodzież oraz prosiłyśmy, aby Ci, którzy sami byli rodzicami dziewięcioro dzieci, wstawiali się za współczesnymi rodzicami i wspomagali ich z nieba w trudnej misji wychowania potomstwa we współczesnym świecie.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Francja, Relacje and tagged , , .