Jubileuszowy rok łaski

2021 ROK – JUBILEUSZOWY ROK ŁASKI
PRZEŻYWANY W DUCHU DZIĘKCZYNIENIA
ZA 100 LAT ZGROMADZENIA

Patronat – DZIECIĄTKO JEZUS

Cel – dziękczynienie Bogu za otrzymane przez Zgromadzenie łaski

Jubileuszowe wydarzenia:


Materiały do pobrania:


OBCHODY ZEWNĘTRZNE – oficjalne z udziałem władz kościelnych:

 • 29 XI 2020 – I Niedziela Adwentu; o godz. 12.30, bp Romuald Kamiński w katedrze warszawsko-praskiej zainauguruje obchody Wielkiego Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia.
 • 21 VIII 2021 – Msza święta jubileuszowa w bazylice katedralnej w Sosnowcu, o godz. 12.00, sprawowana przez abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, z okazji 100-lecia Zgromadzenia oraz 75. rocznicy śmierci czcig. sł. B. Teresy Kierocińskiej.
 • 9 X 2021 – Msza święta jubileuszowa z okazji 100-lecia Zgromadzenia w archikatedrze łódzkiej, o godz. 12.00, pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.
 • 20 XI 2021 – Msza święta jubileuszowa w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, o godz. 12.00, sprawowana przez o. Piotra Jackowskiego OCD, prowincjała krakowskiej prowincji, w dniu wspomnienia Świętego Ojca Rafała Kalinowskiego – Patrona Krakowskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.
 • 30 XII 2021 – Sesja jubileuszowa z okazji 100-lecia założenia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus na Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie.
 • 31 XII 2021 – Msza święta dziękczynna w Kościele Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44 w Krakowie, pw. św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża, gdzie odbyły się obłóczyny pierwszych karmelitanek Dzieciątka Jezus.
 • 31 XII 2021 – Msza święta dziękczynna w Domu Macierzystym w Sosnowcu, o godz. 12.00, pod przewodnictwem Ojca Generała Zakonu; oddanie się Dzieciątku Jezus wszystkich sióstr i powierzenie Jemu przyszłości Zgromadzenia.
 • 2020/2021 – Msze święte dziękczynne w każdej prowincji i w każdej parafii, tam gdzie są nasze domy zakonne.
 • 3 I 2022 – Msza święta o godz. 12.00, w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu, przy którym rozpoczynało swoją działalność nasze Zgromadzenie.
 • 27-30 I 2022 – Warsztaty muzyczne i przygotowanie animacji muzycznej na 30 stycznia pod przewodnictwem p. Huberta Kowalskiego.
 • 30 I 2022 – Msza święta dla osób konsekrowanych w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9.00, pod przewodnictwem bpa Jacka Kicińskiego CMF, z udziałem Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Nasze Zgromadzenie odpowiada za oprawę liturgiczną tej Mszy św. transmitowanej przez radio.
 • 2 II 2022 – Dzień życia konsekrowanego – ostatni dzień Roku Jubileuszowego – przeżyjmy w duchowej łączności z całym Zgromadzeniem we własnych wspólnotach. O godz. 19.30 połączmy się duchowo, modląc się Koronką do Dzieciątka Jezus, odnówmy śluby (tekst wg redakcji jubileuszowej), odśpiewajmy dziękczynne Te Deum, jako dziękczynienie za udzielone nam łaski jubileuszowe i za łaskę powołania.

WSZYSTKIE TE ZAPLANOWANE CELEBRACJE I DZIĘKCZYNIENIA Z UDZIAŁEM SIÓSTR ORAZ WIERNYCH SĄ UZALEŻNIONE OD SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W POLSCE. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ UCZESTNIKÓW LITURGII, Z POWODU PANDEMII, MSZE ŚW. BĘDĄ TRANSMITOWANE. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZYCH UROCZYSTOŚCIACH.

Zdjęcia:

Video:

Msza święta rozpoczynająca obchody jubileuszu, 29.11.2020
Rozpoczęcie Jubileuszu w Dimako (Kamerun)
s. Jacqueline o jubileuszu
Karmelitanki DzJ w Musongati (Burundi)
Karmelitanki DzJ w Gitega (Burundi)
Siostry z Truskolas o codziennym życiu w Karmelu Dzieciątka Jezus
Karmel Dzieciątka Jezus na Białorusi

O, BOSKIE DZIECIĘ BŁOGOSŁAW NAM, UŚWIĘCAJ NAS,
JEDNOCZ NAS Z SOBĄ I W TWYM BOŻYM DZIECIĘCTWIE
DAJ ŻYĆ I UMIERAĆ. AMEN.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Jubileusz.