Rozpoczęcie postulatu w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Zesłanie Ducha Świętego, Beaune 6 czerwca 2017 r.

Pragniemy podzielić się z Siostrami radością rozpoczęcia okresu formacji w postulacie naszego Zgromadzenia przez Monserrat Rincon, pierwszą kandydatkę narodowości meksykańskiej. Załączamy krótkie świadectwo Monserrat.

Nazywam się Monserrat Rincon i jestem Meksykanką. Studiowałam matematykę w Meksyku i Europie. Przez 4 lata we Francji pracowałam w Instytucie Badań Naukowych, ale prawdziwym poszukiwaniem, które pochłaniało moje serce, było poszukiwanie Boga.

Karmel poznałam i pokochałam dzięki św. Teresie z Avila i św. Janowi od Krzyża. Ta miłość wzrosła jeszcze dzięki św. Teresie od Dzieciątka Jezus i św. prorokowi Eliaszowi. W Tuluzie, gdzie mieszkałam, należałam do grupy młodzieżowej ?Natanael?, prowadzonej przez Ojców Karmelitów, z którą pojechałam na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. To właśnie tutaj spotkałam Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Niedługo potem Pan Bóg pozwolił mi odkryć, że pragnę należeć do tej rodziny zakonnej.

Jestem szczęśliwa, że zostałam przyjęta do Zgromadzenia (5 maja 2017 r.) i że mogłam w nim rozpocząć postulat (4 czerwca, w niedzielę Zesłania Ducha Świętego). Monserrat.

Serdecznie pozdrawiamy i łączymy się w modlitwie u stóp Dzieciątka Jezus Króla Łask.

Siostry z Beaune

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Francja, Relacje and tagged , , .