IX dzień nowenny do św. Teresy od Jezusa

Z pism św. Teresy od Jezusa:

„Zważcie, że Pan nie oczekuje niczego innego, jak tylko tego, abyśmy wpatrywały się w Niego oczyma duszy; gdy tylko zechcecie na Niego spojrzeć, zastaniecie Go (…).

Powiecie siostry, że gdybyście Go wiedziały oczyma ciała i w czasie, gdy Jego Majestat przebywał na tym świecie, uczyniłybyście to spontanicznie i zawsze wpatrywałybyście się w Niego. Nie wierzcie w to, gdyż ten, kto obecnie nie chce przemóc się odrobinę, aby skupić choćby swój wzrok, by patrzeć wewnątrz siebie na tego Pana, ? kiedy to może uczynić bez żadnego zagrożenia, a jedynie z odro­biną starania ? tym bardziej nie stanąłby u stóp krzyża z Magdaleną, która widziała tę śmierć na żywo. A co więcej, cóż musiała znosić wówczas chwalebna Dziewica i ta błogosławiona święta! Ileż gróźb, ileż niegodziwych słów i ileż szturchańców i ileż ordynarnych wyzwisk! No cóż, z jakimi to ? tak wytwornymi ? ludźmi miały do czynienia! O tak, czyż nie był to dwór iście piekielny, gdyż byli oni sługami demona. Z pewnością straszliwszą rzeczą musiało być to, co przechodziły. Jednak wobec tamtego, większego bólu nie odczu­wały swojego.

Dlatego też – siostry ? nie wierzcie, iż byłybyście wtedy zdolne do tak wielkich trudów, jeśli obecnie nie jesteście zdolne do rzeczy tak znikomych. Wprawiając się w nich, będziecie mogły przejść do innych, większych.”

(Droga Doskonałości 26 3.8)

 

————————————————–

MODLITWA DO ŚW. TERESY OD JEZUSA
Z OKAZJI 500-LECIA NARODZIN (1515-2015)

Święta Matko Tereso od Jezusa!
Ty oddałaś się całkowicie na służbę miłości:
naucz nas chodzić z determinacją i wiernością
po drodze modlitwy wewnętrznej, z uwagą zwróconą na Pana Boga w Trójcy Jedynego, obecnego zawsze
w głębi naszego jestestwa.
Umocnij w nas fundament prawdziwej pokory, odnowionego oderwania, bezwarunkowej miłości braterskiej, w szkole Maryi, naszej Matki.
Wlej w nas Twoją wrażliwą miłość apostolską
do Kościoła. Niech Jezus będzie naszą radością, naszą nadzieją i naszym dynamizmem, niewyczerpanym źródłem najgłębszej zażyłości.
Błogosław naszą wielką rodzinę karmelitańską,
naucz nas modlić się całym sercem z Tobą:
Twoją jestem, Panie, dla Ciebie się narodziłam.
Co chcesz czynić ze mną?
Amen.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

lub

Litania do św. Teresy od Jezusa

wiecej o św. Teresie od Jezusa na stronie: www.karmel.pl

Posted in Czytelnia and tagged , , .