Sympozjum Katechetyczne w Czernej

W dniach 30 lipca do 3 sierpnia w Czernej odbyło się Sympozjum Katechetyczne Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. W spotkaniu wzięły udział siostry katechetki oraz siostry pracujące w świetlicach ze wszystkich prowincji naszego Zgromadzenia. Program sympozjum był bardzo bogaty i obejmował: spotkanie z ks. Andrzejem Mulka, Dyrektorem Wydawnictwa ?Promyczek, kurs Katechezy Dobrego Pasterza, warsztat dotyczący emocji, a także szkolenie przeprowadzone przez p. Ewę Kusz z Centrum Ochrony Dziecka w Krakowie pt. ?Zasady ochrony przed wykorzystaniem seksualnym dzieci i młodzieży?.

Nie zabrakło także spotkania z Naszą Matką Błażeją Stefańską oraz czasu na dzielenie się doświadczeniami w pracy katechetycznej i wychowawczej.

Jeden z dni sympozjum miał charakter pielgrzymkowo ? rekreacyjny. Siostry uczestniczące w sympozjum odwiedziły Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Skansen w Wygiełzowie.
Na nowy rok szkolny i formacyjny życzymy siostrom katechetkom i siostrom pracującym w świetlicach mądrości, kreatywności, wytrwałości i męstwa w prowadzeniu dzieci i młodzieży do osobistego spotkania z Jezusem ? Dobrym Pasterzem.

Posted in Aktualności, Relacje and tagged , , .