Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny coraz bliżej!

Papież Franciszek ogłosił w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny z okazji setnej rocznicy opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny planowany jest na październik 2019 roku. Jego mottem są słowa: ?Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie?. Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących ?umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu? .Miesiąc ten ma rozbudzić i zaangażować misyjnie konkretne małe środowiska: diecezje, wspólnoty. Nie chodzi w nim o wielkie ogólnopolskie sympozja, ale o pracę w Kościele lokalnym.

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:

  1. osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem ? poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,
  2. czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
  3. pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
  4. realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

Polscy świadkowie wiary:

Wskazówki papieża Franciszka dotyczące owocnego przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zawierają czerpanie ze świadectwa osób, które poświęciły swoje życie misjom. Prezentujemy sylwetki polskich misyjnych świadków wiary:

Marian Żelazek SVD
Kard. Adam Kozłowiecki SJ
Męczennicy z Pariacoto
Wanda Błeńska
Ks. Jan Czuba
Helena Agnieszka Kmieć

Patroni Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego:

Paulina Jaricot
bł. Maria Teresa Ledóchowska
Święta Teresa z Lisieux
Św. Franciszek Ksawery

Na stronie Papieskich Dzieł Misyjnych dostępne są pomoce do jak najlepszego przygotowania się i przeżywania tego wyjątkowego wydarzenia: www.missio.org.pl

Posted in Aktualności, Misje, Zaproszenie and tagged , .