Imieniny Naszej Matki Błażei (3 luty 2017 r.)

Z okazji przypadających 3 lutego imienin Naszej Matki Błażei, całe Zgromadzenie otacza Solenizantkę modlitwą, życzliwością i dobrymi słowami życzeń – niech Boże Dzieciątko błogosławi posłudze Naszej Matki dla dobra Zgromadzenia i całego Kościoła, niech Królowa Karmelu Oblubienica Ducha Świętego otacza swoją opieką i prowadzi po drogach odczytywania i wypełniania Bożej woli.

Uroczyste świętowanie imienin dla całego Zgromadzenia odbyło się w sobotę 28 stycznia br. w Domu Prowincjalnym w Łodzi. O godz. 11.00 została odprawiona Msza święta w intencji Solenizantki koncelebrowana przez o. Jana Malickiego, prowincjała karmelitów bosych warszawskiej prowincji, oraz o. Piotra Bajorka, przeora łódzkiej wspólnoty.
(zob. także: http://www.karmelitanki.pl/lodz/index.php/2017/02/03/imieniny-naszej-matki-blazei/)

W wielu domach Zgromadzenia w Polsce i za granicą zostały odprawione Msze święte w intencji Solenizantki. Imieninowe świętowanie odbyło się również w Domu generalnym Zgromadzenia w Markach dnia 4 lutego. O godz. 11.30 Mszę świętą o potrzebne łaski dla M. Błażei odprawił ks. Adam Żurad CSMA, proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Markach Strudze. We wspólnych imieninowych radościach, oprócz sióstr z zarządu generalnego i wspólnoty z Marek, wzięły udział siostry z Konstancina i s. Daniela.

Zobacz także: Kazanie wygłoszone przez o. prowincjała Jana Malickiego OCD

Posted in Aktualności, Relacje.