Co o życiu wspólnotowym i rozeznawaniu powołania sądzą najmłodsze siostry?

Postulat zasadniczo trwa rok. W tym czasie siostry postulantki mogą głębiej rozeznać powołanie, lepiej poznać siebie i Zgromadzenie. Włączają się w codzienny rytm życia wspólnoty: we wspólną modlitwę, pracę i czas rekreacji.

Odwagi!

Życie we wspólnocie jest codziennym odkrywaniem, poznawaniem siebie i innych. A przede wszystkim radością, że On nas wybrał, zgromadził i z nami JEST.

Przed wstąpieniem znajomy ksiądz powiedział mi, że jeśli dobrze rozeznam i pójdę za tym, to będę szczęśliwa. I miał rację ? jestem szczęśliwa.
To niesamowite, jak zwykłe rzeczy ? sprzątanie czy mycie naczyń ? mogą cieszyć. 
Odwagi!

s. Paulina ? postulantka

6 m-cy
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Życie na ?MAKSA?

Życie we wspólnocie jest dla mnie życiem na ?MAKSA? tzn. życiem w całkowitym oddaniu, poświęceniu się służbie Bogu i bliźniemu. Jest to życie wymagające wielu wyrzeczeń, ale jest jednocześnie piękne. Jeśli ma się otwarte serce, to te brzemiona swoje i innych stają się lekkie.
Bez łączności z Chrystusem więzi i relacje we wspólnocie byłyby puste i pozbawione sensu. Chrystus jest spoiwem, które nas łączy, dzięki któremu kroczymy razem do celu w jedności.

Młodym ludziom chcę powiedzieć słowa św. Jana Pawła II, które mnie pociągnęły do wejścia na drogę życia zakonnego:
?Nie bój się! Wypłyń na głębię! – Jest przy Tobie Chrystus!”

Kochani ? proście Maryję i Jezusa o rozeznanie swojej życiowej drogi, odpowiedź przyjdzie, nie zawiedziecie się, bądźcie czujni, miejcie oczy i uszy szeroko otwarte, Bóg działa w codzienności przez ludzi, sytuacje, wydarzenia.
NIGDY nie poddawajcie się i nie zniechęcajcie się.
ZAWSZE miejcie ufność, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych!

s. Monika – postulantka

6 m-cy
w Karmelu Dzieciątka Jezus

On się nie myli i właśnie Ciebie potrzebuje…

Życie we wspólnocie zakonnej jest dla mnie wielkim darem otrzymanym od Pana Boga. Uczy mnie każdego dnia, na nowo odkrywania Boga ? Boga obecnego tak blisko, w codzienności ? szczególnie w czasie Eucharystii, jak i w drugim człowieku. Pomaga mi w lepszym poznawaniu siebie, w pracy nad sobą. Uczy mnie ufności do Ojca i pomaga mi w pogłębianiu relacji z Nim, który ?jest Miłością!? (1J 4,16)

?Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał?. (Ps 37,5)
Jeśli zastanawiasz się nad życiem zakonnym to ?Odwagi! Nie bójcie się!? (Mt 14,27) ? zaufaj Bogu, bo On się nie myli i właśnie Ciebie potrzebuje,
On Cię poprowadzi!

s. Sylwia ? postulantka

6 m-cy
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Bóg jest Miłością

Dla mnie życie we wspólnocie zakonnej jest odpowiedzią na zaproszenie Jezusa, uczeniem się miłości i pomaganiem w pogłębianiu relacji z Nim. Wspólnota uczy na nowo odkrywania Jego obecności, szczególnie w Eucharystii jak i w drugim człowieku.

Nie bójcie się odpowiedzieć na zaproszenie Pana Jezusa ? abyście bardziej Mu zaufali i pozwolili się poprowadzić.
Bóg jest Miłością.

s. Łucja – postulantka

6 m-cy
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Więcej na temat formacji na stronie:

www.karmelitanki.pl/zgromadzenie/formacja

Posted in Aktualności, formacja and tagged , , , , , , .