Słowo sióstr do młodych…

"A jakby tak na stronie umieścić świadectwa lub kilka słów Sióstr z poszczególnych etapów formacji zakonnej..."

Taką propozycję otrzymałam kilka dni temu od pewnej młodej osoby. Pomyślałam: "czemu nie?" i poprosiłam nasze siostry, by odpowiedziały na dwa proste, ale jakże istotne pytania:

  1. Czym dla Ciebie jest życie dla Boga we wspólnocie zakonnej?
  2. Co chciałabyś powiedzieć młodym, którzy rozeznają swoje powołanie?

Pomiżej możecie poznać odpowiedzi sióstr.

Na dobry początek siostry, które w ostatnich latach złożyły profesję wieczystą - oddały się Bogu na zawsze, ślubując czystość, ubóstwo i posłuszeństwo.

On was poprowadzi...

Życie wspólnotowe jest nieustannym odkrywaniem Bożej Obecności w drugiej siostrze. Pomaga mi w codziennym wzrastaniu poprzez małe codzienne i niepozorne wydarzenia, które kształtują moje człowieczeństwo, a w nim powołanie do Bożej służby.

Nie bójcie się. Zaufajcie Jezusowi. On was poprowadzi.

 

 

12 lat
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Wspólnie wzrastamy w miłości...

Życie we wspólnocie zakonnej jest pięknym darem, który wciąż odkrywam. Odkrywam to, jak cenna jestem w oczach Boga i jak cennym darem jestem dla moich sióstr. Jednocześnie wspólnota - każda z sióstr - jest darem dla mnie. Wspólnie wzrastamy w miłości i darze z siebie, w codzienności pozbawiamy się złudzeń i odkrywamy, co jest naprawdę w życiu istotne. Umacniające jest dla mnie to, że nieraz w chwilach trudnych siostry niosą mi od Boga słowo pociechy i zapewnienie o Jego wiernej miłości.

Słuchaj i UCZ SIĘ SŁUCHAĆ, tak, byś potrafił/a usłyszeć, co Bóg mówi do Ciebie w Słowie, przez osoby, wydarzenia, co mówi w głębi Twojego serca. Byś potrafił/a odróżnić, czego pragnie Bóg, co jest prawdziwie Twoje (w głębi Twojego serca - pragnienia, obawy) od tego, co próbuje narzucić świat, inni. Słuchanie to prawdziwa sztuka, tak ważna w relacji z Bogiem i z ludźmi.

11 lat
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Skrawek nieba na ziemi...

Życie we wspólnocie zakonnej jest dla mnie czymś najpiękniejszym, co mnie w życiu spotkało. Życie ukryte z Bogiem, w zaciszu domu zakonnego, we wspólnocie zakonnej jest dla mnie cennym skarbem, dzięki któremu mogę już tu na ziemi doświadczać chodzenia w obecności Trójcy Przenajświętszej i całej rzeszy świętych - coś pięknego!!! To taki skrawek nieba na ziemi 🙂 skarb, który każdego dnia, pomimo wszystko, odkrywam na nowo w świetle Słowa Bożego. Skarb, który został mi dany i zadany. 🙂

 

Rozeznającym swoją drogę chcę powiedzieć, by swoją decyzję oparli na pragnieniach i Głosie ukrytym w ich sercu i w świetle Słowa Bożego odkrywali Boży plan przewidziany dla nich i szli za Nim mężnie i odważnie, bo tylko spełniając swoje powołanie odkryte i przedyskutowane z Panem, można doświadczyć prawdziwego szczęścia, które jest w stanie zaspokoić niezrozumianą i nieodkryta pustkę serca, która jak bumerang wraca, gdy jest niezaspokojona. Tę pustkę może zaspokoić tylko Ten, który nas tak cudownie stworzył, że wszystko w nas tęskni za Nim:) i nie spocznie dopóki my Go nie znajdziemy, ponieważ jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi, uczynionymi na Jego wzór.

14 lat
w Karmelu Dzieciątka Jezus.
Każdy rok jest szansą na stawanie się coraz piękniejszą na wzór mojego Pana i Mistrza.

Módl się, ufaj, i szukaj...

Życie we wspólnocie zakonnej jest dla mnie drogą uczenia się człowieczeństwa i życia Ewangelią.

Słowo do młodych:

Módl się, ufaj, i szukaj osób, które pomogą Ci rozpoznać Boży plan dla Ciebie.

10 lat
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Warto żyć dla Jezusa!

Dla mnie życie we wspólnocie zakonnej to nic innego jak wspólne dążenie do miłości i jedności na wzór Trójcy Świętej. A także życie wiarą na wzór Apostołów. Jest to możliwe wtedy, kiedy obecna jest w naszym życiu modlitwa. To właśnie ona dodaje nam siły do wspólnego kroczenia drogami świętości, do głoszenia Ewangelii i ciągłego budowania wspólnoty, gdzie celem jest dar z siebie.

Młodym rozeznającym - chce powiedzieć jedno: Odwagi, nie bójcie się.. Warto żyć dla Jezusa!

10 lat
w Karmelu Dzieciątka Jezus

Więcej na temat formacji na stronie:

www.karmelitanki.pl/zgromadzenie/formacja

Posted in Aktualności, formacja and tagged , , , , , .