VIII dzień nowenny do św. Teresy od Jezusa

Z pism św. Teresy od Jezusa:

?Och, jakże wielką rzeczą jest troska o niedopuszczenie się zranienia Pana (…) Miejcie to na uwadze oraz trzymajcie się tego wskazania gdyż jest to bardzo ważne.  I to tak długo, aż zobaczycie w sobie tak wielką determinację, do niezranienia Pana i że prędzej oddałybyście swoje życie po tysiąckroć, niż dopuściły się jednego grzechu śmiertelnego. A co do tych powszednich, to przejawiajcie wielkie staranie, aby nie popełniać ich świadomie (…). Przed grzechem całkiem świadomym, bez względu na to, jak drobny by on nie był, niech Bóg nas uchroni. Tym bardziej, że nie jest to drobnostka, gdy jest to przeciwko tak wielkiemu Majestatowi i ze świadomością, że On w tym momencie patrzy na nas! To tak jakby ktoś mówił:

Panie, jeśli nawet sprawi Ci to ból, ja i tak uczynię to. I choć mam świadomość, że to widzisz, i wiem, że tego nie chcesz, i choć zdaję sobie z tego sprawę, to jednak chcę bardziej pójść za moim widzimisię i ochotą na coś, a nie za Twoją wolą.

I mówienie, że coś takiego, to jest nic takiego…. ? to nie wydaje mi się by było bez winy. Wręcz przeciwnie, jest to poważna sprawa,  i to bardzo poważna.?

(Droga Doskonałości 41, 2-3)

 

————————————————–

MODLITWA DO ŚW. TERESY OD JEZUSA
Z OKAZJI 500-LECIA NARODZIN (1515-2015)

Święta Matko Tereso od Jezusa!
Ty oddałaś się całkowicie na służbę miłości:
naucz nas chodzić z determinacją i wiernością
po drodze modlitwy wewnętrznej, z uwagą zwróconą na Pana Boga w Trójcy Jedynego, obecnego zawsze
w głębi naszego jestestwa.
Umocnij w nas fundament prawdziwej pokory, odnowionego oderwania, bezwarunkowej miłości braterskiej, w szkole Maryi, naszej Matki.
Wlej w nas Twoją wrażliwą miłość apostolską
do Kościoła. Niech Jezus będzie naszą radością, naszą nadzieją i naszym dynamizmem, niewyczerpanym źródłem najgłębszej zażyłości.
Błogosław naszą wielką rodzinę karmelitańską,
naucz nas modlić się całym sercem z Tobą:
Twoją jestem, Panie, dla Ciebie się narodziłam.
Co chcesz czynić ze mną?
Amen.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

lub

Litania do św. Teresy od Jezusa

wiecej o św. Teresie od Jezusa na stronie: www.karmel.pl

Posted in Czytelnia and tagged , , .