Sympozjum dla sióstr pracujących w przedszkolach

W dniach 11-13 listopada 2022 r., w Czernej k. Krakowa, odbyło się VI Sympozjum dla sióstr pracujących w przedszkolach prowadzonych przez nasze Zgromadzenie. W sympozjum wzięły udział 23 siostry, w tym s. Eufemia Wydra z ramienia Rady Generalnej.

Podczas sympozjum uczestniczyłyśmy w wykładzie o. Tadeusza Florka OCD na temat rozwoju ludzkiego i duchowego, a także w warsztatach „Poznanie samego siebie – kluczem do lepszej komunikacji budowania dojrzałych relacji”, prowadzonych przez p. Elżbietę Jarosińską. Odbyło się również spotkanie z Naszą Matką Błażeją. Ważnym punktem sympozjum był czas dzielenia się doświadczeniami, trudnościami oraz potrzebami związanymi z pracą w przedszkolu.

Podczas sympozjum wybrano zarząd, aby usprawnić komunikację oraz współpracę pomiędzy placówkami. W jego skład weszły wszystkie siostry dyrektorki naszych przedszkoli.

Był to również czas modlitwy w intencji prowadzonych dzieł, powierzonych naszej opiece wychowanków i ich rodzin. W ich intencji oraz w intencji naszych wspólnot i nas samych zostały odprawione Msze święte.

Wdzięczne Bogu, siostrom, ludziom z którymi i dla których pracujemy, mamy nadzieję, że czas wspólnej modlitwy, rozmów, refleksji będzie owocować w życiu i posłudze każdej z nas.

Podczas sympozjum prowadziła nas również swoista modlitwa autorstwa F. Perlsa:

“Ja to Ja, Ty to Ty.
Ja jestem odpowiedzialny za moje życie, Ty za Twoje.
Nie jestem na tym świecie, by spełniać Twoje oczekiwania.
ani Ty, by spełniać moje.
Jeśli nasze drogi się skrzyżują to wspaniale,
ale jeśli tak się nie stanie, to każdy z nas będzie kroczył swoją własną ścieżką.
Bo nie będę kochał mnie samego, jeśli zdradzę mnie samego dla ciebie,
ani nie pokocham cię, jeśli będziesz taki, jak ja chcę, a nie taki jaki naprawdę jesteś.
Ja to Ja, Ty to Ty”.

opr. s. Cordis Kryńska CSCIJ

Posted in Aktualności, Dom Generalny, formacja, Relacje and tagged , , .