Pierwsza profesja we Francji

W sobotę, 25 marca 2023 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej kaplicy w Bagnères de Bigorre we Francji, na ręce m. Błażei Stefańskiej, przeł. gen. złożyła swoją pierwszą profesję siostra Clothilde Chaintron i otrzymała imię siostra Anne-Clothilde od Jezusa i Maryi.

Głównym celebransem był ksiądz biskup André Dupuy, emerytowany nuncjusz apostolski (min. w Afryce, Ameryce Południowej i Monako), obecnie jeden z kapelanów sanktuarium w Lourdes i spowiednik. Koncelebrowali o. Jean-Fabrice Delbecq OCD z Montpellier, prowincjał, który wygłosił homilię; o. Henri Dejeant OCD, magister kleryków z Tuluzy; ks. Antoine Mérillion, proboszcz parafii Bagnères de Bigorre i ks. Marcel Lacaze, proboszcz parafii Campan.

W uroczystości wzięły udział siostry ze wszystkich wspólnot, a oprawę liturgiczną przygotowały najmłodsze siostry. Przybyła najbliższa rodzina naszej siostry Clothilde, oprócz mamy, która nie mogła być obecna z powodów zdrowotnych i łączyła się w tym dniu z nami dzięki transmisji on-line. Z powodu manifestacji i strajków nie wszyscy zaproszeni goście mogli dotrzeć na tę uroczystość.

Profesja odbyła się według nowego rytuału, z poświęceniem habitu w przeddzień profesji i rytem posypania płatkami róż po zakończeniu Mszy świętej.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Francja, Galeria, Relacje and tagged , , , , .