Dzień Świętości Życia

Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny łączy się w Polsce z obchodami Dnia Świętości Życia, ustanowionego przez Konferencję Episkopatu Polski w 1998 r. jako odpowiedź na apel Ojca Świętego Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae”:

?Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka, którym stanie się on w przyszłości i którego dni są już policzone, a powołanie już zapisane w księdze żywota? ( EV 61).

W tym dniu można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Jest to modlitwą podjęta w intencji ocalenia dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej ? radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia.

Więcej na stronach:

www.paulini.com.pl/duchowa-adopcja
www.duchowa-adopcja.pl

Posted in Aktualności.