Bagnères de Bigorre

Carmelites de l’Enfant Jesus
5 ter, rue Gambetta
65200 Bagnères de Bigorre
France – Francja
tel: (0033) 562 414 989
tel. kom.: + 33 606 577 502
cejesusbb[at]free.fr
www.carmelitesenfantjesus.fr


Siostry zamieszkały w dawnym klasztorze sióstr karmelitanek bosych (fundacja z 1833 r.), od września 2009 r. klasztor ten został erygowany, jako dom zakonny Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Kaplica jest p.w. Św. Jana od Krzyża.

Siostry podejmują działalność apostolską poprzez posługę w zakrystii, animacje liturgiczną, katechezę dzieci, młodzieży i dorosłych, na terenie parafii i diecezji Tarbes-Lourdes, a także poprzez przyjmowanie na indywidualny lub grupowy pobyt na odpoczynek lub rekolekcje. Propagują także kult Dzieciątka Jezus, oraz duchowość karmelitańską.

Ze względu na bliskość Lourdes (22 km) tak siostry, jak i odwiedzający mają okazje do nawiedzania sanktuarium. Bagnères de Bigorre jest domem nowicjatu, w którym odbywają formację francuskojęzyczne kandydatki do Zgromadzenia.


 

Aktualności z życia wspólnoty:

Pierwsza profesja we Francji

W sobotę, 25 marca 2023 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej kaplicy w Bagnères de Bigorre we Francji, na ręce m. Błażei Stefańskiej, przeł. gen. złożyła swoją pierwszą profesję siostra Clothilde Chaintron i otrzymała imię siostra Anne-Clothilde od Jezusa i Maryi. Głównym celebransem był ksiądz biskup André Dupuy, emerytowany nuncjusz apostolski (min. w Afryce, […]

Rozpoczęcie Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia w Bagnères de Bigorre (Francja)

Nasza wspólnota z Bagnères de Bigorre cieszyła się możliwością uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej w naszej kaplicy domowej, dzięki obecności jednego z ojców karmelitów bosych z Toulouse, który odprawiał u nas swoje rekolekcje. W związku z ograniczeniem przez rząd francuski liczby osób na Mszy Świętej do 30, zaprosiłyśmy do nas te najbliższe, jak sąsiadów i […]

Rozpalić iskrę nadziei…

Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus ze wspólnoty Bagneres de Bigorre we Francji, nie mogąc odwiedzić chorych w szpitalu, który znajduje się w sąsiedztwie ich klasztoru, postanowiły przez śpiew z okna okazać im swoją bliskość i miłość.