Świętowanie Imienin Matki Błażei od Krzyża Chrystusowego przełożonej generalnej

Łódź, 1 luty 2020 r.

Imieniny Matki Błażei Stefańskiej, przełożonej generalnej, w tym roku obchodznone były w Łodzi, w Domu prowincjalnym, domu nowicjatu Zgromadzenia, a zarazem w domu szczególnie związanym z osobą Sługi Bożego Anzelma Gądka. Zebrane licznie Siostry, ze wspólnot trzech prowincji Zgromadzenia, zjednoczone w miłości Dzieciątka Jezus i Jego Matki, już od rana składały swoje życzenia, wyrażając łączność we wspólnej modlitwie, w tej samej misji w Kościele, w pracach, troskach i radościach.

O godzinie 11. sprawowana była uroczysta Msza święta w intencji Solenizantki przez ojców karmelitów bosych ? o. Jakuba Kamińskiego, wikariusza prowincjalnego i o. Piotra Bajorka, przeora konwentu łódzkiego.

Po południu wszyscy goscie zgromadzeni na imieninowym świętowaniu obejrzeli prezentację przygotowaną przez siostry nowicjuszki ? Żyć miłością. Spotkanie ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Po godzinie 15. odbyło się wspólne kolędowanie, siostry obejrzały również film ? Na chwałę Dzieciątku. Kolędowanie z o. Anzelmem Gądkiem.

Imieninowe świętowanie przebiegało w rodzinnej atmosferze oraz radości ze wspólnego spotkania w tak licznym siostrzanym gronie.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Relacje and tagged , .