Pierwsze i wieczyste śluby zakonne w Gitega Songa

W sobotę 20 sierpnia w Gitega-Songa, w parafii Bikinga, odbyła się podniosła, podwójna uroczystość ślubów zakonnych naszych sióstr.

Śluby wieczyste złożyły: s. Marii Alphonsine od św. Teresy od Dzieciątka Jezus, s. Marie Valérie od Świętej Rodziny, s. Maria od Trójcy Świętej, s. Marie Josée od Dzieciątka Jezus.

Pierwsze śluby złożyły: s. Godeberthe od Niepokalanego Poczęcia, s. Adelajda od św. Józefa, s. Christiane od św. Jana od Krzyża, s. Diana od Jezusa Miłosiernego.

Mszy św. przewodniczył emerytowany Arcybiskup Gitega Simon Ntamwana, koncelebrowało dwudziestu kapłanów, niektórzy z diecezji Gitega oraz z parafii sióstr, które złożyły śluby zakonne. W uroczystości uczestniczyło wiele osób konsekrowanych, rodzice sióstr, rodzina, a także osoby zaprzyjaźnione.

Siostry złożyły swoje śluby na ręce s. Marii Jacqueline od św. Teresy od Dzieciątka Jezus, wikarii misyjnej, w obecności licznie zebranych naszych sióstr ze wspólnot z Gitega Songa I i II, Musongati, Gasura i Bużumbura oraz wiernych z parafii Bikinga.

Po Mszy św. odbyło się przyjęcie w budynkach szkoły rzemieślniczej w Songa I, zjedliśmy razem posiłek, bo tak jest w kulturze Burundi, uroczystościom towarzyszą także tańce – nasze postulantki wykonały taniec dla swoich starszych sióstr. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólną modlitwą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa. To był miły czas spędzony we wspólnocie.

Prosimy Dzieciątko Jezus, abyśmy jak najlepiej wypełniły swoje powołanie zawsze trwając w łasce Bożego dziecięctwa.

Relacja: s. Marie Josée od Dzieciątka Jezus.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Misje, Relacje and tagged , , .