Pierwsze dziecko w sosnowieckim Oknie Życia!

19 marca w Uroczystość św. Józefa około godziny 21.30 w naszym klasztorze w Sosnowcu włączył się alarm Okna Życia. Przy oknie dyżurowała w tym czasie s. Ambrozja Miszczyk, pielęgniarka. Okazało się, że przyniesiony został noworodek.

Owinięty w ciepłe kocyki chłopczyk był bardzo spokojny. Siostra zawiadomiła pogotowie medyczne. Bardzo szybko maluszek został zabrany do sosnowieckiego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, gdzie został otoczony troskliwą opieką.

Jak podkreślił ks. Tomasz Folga, Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej „To pierwszy noworodek, który znalazł u nas bezpieczny kąt. Nie trafi na śmietnik, nie umrze, znajdzie rodzinę dzięki łatwiejszej procedurze”.

Naszą misją Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus jest w sposób szczególny troska o dobro dzieci – to materialne i duchowe – dlatego będziemy otaczać modlitwą przyniesione dziecko oraz jego biologicznych rodziców, którzy podjęli tak trudną decyzję.

—————————————————–

Okno Życia istnieje przy naszym klasztorze w Sosnowcu na ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25 od prawie 9 lat. Jest dziełem Caritas Diecezji Sosnowieckiej i zostało poświęcone przez ks. biskupa Grzegorza Kaszaka 29 września 2009 r.

Pozostawienie dziecka w Oknie Życia daje pełną anonimowość . Po zabraniu dziecka z Okna uruchamiana jest procedura. Poinformowany zostaje Ośrodek Adopcyjny, który już dalej pilotuje proces prawny adopcji dziecka. Biologiczni rodzice mogą jeszcze zgłosić się po dziecko w ciągu 6 tygodni od momentu pozostawienia go w oknie, jeśli tego nie uczynią utracą prawa rodzicielskie.

s. Makaria Wrona

Posted in Aktualności and tagged , , .