I dzień nowenny do św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza

Już niebawem uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza –  świętej, która zgodnie z zapowiedzią złożona przed śmiercią, nieustannie wyprasza łaski i jest niezwykle znana i kochana.

W kolejne dni nowenny rozważmy słowa świętej Teresy zawarte w „Radach i wspomnieniach” zebranych przez s. Genowefę od Najświętszego Oblicza i nowicjuszki.


Dzień I

Rady i wspomnienia zebrane przez nowicjuszki św. Teresy od Dzieciątka Jezus (fragm.):

Ty Siostro jesteś doprawdy świętą – „Nie, nie jestem świętą – odpowiedziała – nie spełniam nigdy czynów, jakich dokonywali święci: jestem maleńką duszyczką, którą Bóg napełnił łaskami. W Niebie zobaczysz, że mówię prawdę”. Ale byłaś zawsze wierna łaskom Bożym, prawda? „Tak, od trzeciego roku życia nie odmówiłam niczego Panu Bogu. Ale nie mogę się tym przechwalać Patrz jak dzisiejszego wieczoru zachodzące słońce złoci wierzchołki drzew; podobnie moja dusza wydaje się wam cała błyszcząca i ozłocona, ponieważ jest wystawiona na promienie miłości. Gdyby Boskie Słońce nie przysłało swego ognia, natychmiast stałabym się ponurą i ciemną”.

I my chciałyśmy być złote. Co trzeba robić? „Trzeba praktykować małe cnoty. Jest to nieraz trudne, ale Pan Bóg nie odmawia pierwszej łaski, która daje odwagę do przezwyciężenia się; jeżeli dusza odpowie jej wiernie, znajdzie się natychmiast w światłości. Uderza mnie zawsze pochwała dana Judycie: Mężnie sobie poczęłaś i wzmocnione jest serce twoje. Trzeba więc najpierw działać z odwagą; następnie serce się umocni i wtedy idziemy ze zwycięstwa do zwycięstwa”.

Św. Tereso, obiecałaś dobrze czynić na ziemi.
Spuść deszcz róż na tych, którzy Cię wzywają i wyjednaj mi łaskę, której za Twoją przyczyną Twoją oczekuję od Miłosiernego Boga.

Ojcze nasz
Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu

lub

Litania do św. Teresy

 

Więcej o św. Teresie od Dzieciątka Jezus na stronie www.karmel.pl

Posted in Czytelnia and tagged , .