Chór Parafialny w Niegowici

Chór wznowił swoją działalność w październiku 2013 r., z chwilą rozpoczęcia pracy przez nową organistkę, s. Natanę Szaro CSCIJ. W jego skład wchodzą osoby z Parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Niegowici. Chór opracowuje pieśni czterogłosowe.

Wcześniej działał w parafii chór męski, który z czasem zmienił się w chór mieszany. Prowadzony był przez organistę p. Andrzeja Mizerę. Jednak po kilku latach wstrzymał swoją działalność, z powodu braku chętnych do śpiewania w chórze.

Od wrześniu 2013 r. okazało się, że są chętne osoby, które chciałyby śpiewać w chórze. W związku z tym, w październiku odbyło się pierwsze spotkanie, na które przyszło ok. 25 osób. Rozpoczął swoją działalność od ćwiczenia śpiewu kolęd na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Chór przede wszystkim ubogaca swym śpiewem niedzielną i świąteczną Liturgię w kościele parafialnym. Ostatnio przygotowywał pieśni na Triduum Paschalne, a dnia 27 kwietnia 2014 r. z okazji kanonizacji Bł. Jana Pawła II wystąpił w Gdowie na koncercie – wieczornicy z Janem Pawłem II „Twarzą w twarz”.