Bractwo Dzieciątka Jezus w Niegowici


Bractwo powstało z inicjatywy s. Roseliny Śliwa w parafii Wniebowzięcia NMP w Niegowici, w rodzinnej parafii Sł. B. o. Anzelma Gądka OCD Założyciela Zgromadzenia, w lutym 2013 r. Uroczyste przyjęcie odbyło się w Boże Narodzenie 25. stycznia 2013 r.

Dzieci rozpoczęły w parafii kult Dzieciątka poprzez modlitwę i noszenie figury podczas procesji eucharystycznych. Dzieci z bractwa czczą figurę Dzieciątka Jezus ofiarowaną przez m. Faustynę Górowską, która została poświęcona przez pap. Benedykta XVI w Rzymie w 2010 r.

Spotkania bractwa odbywają się w sali parafialnej, na których dzieci odmawiają Koronkę do Dzieciątka Jezus, poznają historię kultu Praskiego Dzieciątka Jezus i innych sanktuariów, zgłębiają tajemnice z życia Jezusa wg. „Drogi betlejemskiej” , uczą się modlitw, pieśni ku czci Bożego Dzieciątka.

Od stycznia 2014 r. w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, przed Mszą świętą dla dzieci, odbywa się nabożeństwo Drogi Betlejemskiej prowadzone przez członków bractwa. Dzieci z bractwa w okresie Bożego Narodzenia angażują się w kolędowanie misyjne. W parafii istnieje także Ognisko Misyjne im. Dzieciątka Jezus.