140. urodziny Ojca Założyciela

Uroczyste obchody 140. rocznicy urodzin Sługi Bożego o. Anzlema Gądka OCD miały miejsce w niedzielę 25 lutego 2024r. w kościele parafialnym w Niegowici.

Mszy św. o godz. 11, w kościele parafialnym przewodniczył bp Damian Muskus OFM, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, w intencji dziękczynnej za dar życia i powołania Sługi Bożego oraz o dar jego beatyfikacji.

W homilii bp Damian Muskus OFM przypomniał postać Anzelma Macieja Gądka, który na progu zakonnego życia postanowił, że zostanie świętym. Jego dalsze losy wiodły go przez różne miejsca, ale pozostał „świętym z sąsiedztwa”. Sługa Boży pierwsze nauki świętości pobierał na kolanach mamy i po latach wspominał, że nauczyła go ona więcej niż wszyscy profesorowie i formatorzy.

„Kiedy wiec widzimy dziś cywilizacyjną batalię o rodzinę, warto byśmy pamiętali o życiu Anzelma Gądka, które zaczęło się w kochającej się, zespolonej silnymi więzami rodzinie… Rodzina jest środowiskiem świętości na co dzień, świętości z sąsiedztwa. Jest środowiskiem, w którym człowiek dojrzewa do tego, by swoje powołanie do świętości przyjąć, by na nie odpowiedzieć i później tę odpowiedź codziennie potwierdzać. To jest fundament”.

Szczegółowa relacja dostępna na stronie: www.anzelmgadek.pl/

Posted in Aktualności, Relacje and tagged , .