Wspólne świętowanie rocznicy założenia Zgromadzenia w Beaune we Francji

Co roku, po świętach Narodzenia Pańskiego, Karmelitanki Dzieciątka Jezus ze wspólnot we Francji spotykają się, aby razem przeżywać Rocznicę założenia Zgromadzenia.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w Beaune, w dawnym Karmelu Bosym, a obecnie Sanktuarium Dzieciątka Jezus, gdzie od września 2015 r. przebywały s. Juliusza i s. Nulla.

Sanktuarium zostało oficjalne erygowane 3 stycznia 2016 r. przez ks. Bpa diecezji Dijon Roland’a Minnerath.

29 grudnia 2015 r. pod wieczór przybyły do Karmelu w Beaune siostry z Bagneres-de-Bigorre: s. Matea, s. Remigiusza, s. Huberta, s. Alojza, s. Kandyda, s. Clautilde, nowicjuszki: s. Clémance i s. Cécile oraz postulantka s. Flavie; a także siostry z Sanary: s. Salawa, s. Eliasza, s. Antonella i s. Marie. Oczekiwały je: Nasza Matka Błażeja, która przybyła do Francji 18 grudnia oraz s. Juliusza, s. Nulla i s. Dorotta. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, która została odprawiona w Sanktuarium, jak zwykle o godz. 18.30.

Poranek 30 grudnia 2015 (środa) powitał siostry gęstą mgłą, która bardzo często pojawia się zimową porą w całej Burgundii. Po modlitwach i śniadaniu, które upłynęło w radosnej atmosferze, siostry, które wyraziły chęć poznania klasztoru, miały możliwość zwiedzenia go z s. Juliuszą. Oprawę liturgiczną Mszy św. oraz Liturgię Godzin przygotowała w tym dniu, zresztą bardzo pięknie, wspólnota z Sanary. Kuchnią natomiast zajęła się wspólnota z Bagneres-de-Bigorre.

Beaune_BN_201521.jpg

Warto podkreślić, że Karmel w Beaune jest miejscem, gdzie rozpoczął się i trwa kult Dzieciatka Jezus, gdyż tutaj znajduje się słynąca łaskami figura „Króla Łaski” z XVII w. Historia podaje, iż w r. 1643 r. podarował ją Karmelitance Małgorzacie od Najśw. Sakramentu, dzisiaj Czcigodnej Słudze Bożej, baron Gaston de Renty. Cudem, figura, która przybyła do Beaune pocztą, nie uległa potłuczeniu, a nawet uszkodzeniu pośród paczek i przesyłek pocztowych.

Po południu Nasza Matka spotkała się z Przełożonymi oraz z s. Juliuszą; siostry z Bagneres-de-Bigorre przygotowywały przedstawienie dla sióstr, natomiast s. Nulla i s. Dorotta udały się do Lyonu na lotnisko, aby przywieźć s. Witalię, która w tym dniu przybyła z Białorusi. Na jej powitanie siostry zaśpiewały specjalnie ułożoną na ta okazje piosenkę.

s. Dorotta od Jezusa Miłosiernego

KPICASA_GALLERY(RocznicaZaOzeniaZgromadzeniaBeaune31Grudnia2015)

Posted in Aktualności.