Śluby zakonne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

17 września 2016 r., w kościele Ojców karmelitów bosych w Łodzi, złożyły swe śluby wieczyste trzy siostry: s. Zacharia od Matki Bożej (Aleksandra Szymańska), s. M. Augustyna od Trójcy Przenajświętszej (Aneta Wacławik) i s. Stanisława od Maryi Matki Kościoła (Małgorzata Misiak), w ręce s. wikarii gen. Wiktorii Szczepańczyk. Nasze siostry poprzez złożenie ślubów i modlitwę konsekracyjną, stały się własnością Chrystusa, swego Oblubieńca. Uroczystości przewodniczył o. przeor Piotr Bajorek OCD z Łodzi.

Uroczystość ta zgromadziła w świątyni pw. Opieki św. Józefa rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, znajomych i kapłanów, którzy otaczali siostry swoją modlitwą. Do tej tak uroczystej chwili, siostry przygotowały się poprzez formację II nowicjatu, który w Roku Miłosierdzia odbywał się w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Sosnowcu. Tam obok przewidzianych programem ćwiczeń, niosły pomoc siostrom chorym.

Neoprofeski zaproponowały swoim gościom, aby zamiast wiązanek kwiatowych, które chcieliby im ofiarować, złożyli ofiarę na nasze misje w Kamerunie. Goście bardzo chętnie podjęli tę myśl, a nasza s. Florence Afrykanka, obecna na ślubach, z radością asystowała przy tej zbiórce. Zebraną sporą sumę pieniężną przekazano na potrzeby misji w Kamerunie.

Natomiast w dniu 24 września 2016 r. w Gudogaju na Białorusi w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej złożyła profesję wieczystą s. Paulina od Miłosiernego Serca Jezusa i Wszystkich Świętych (Olga Szczołko), w ręce m. Błażei Stefańskiej, przeł. gen. Ojciec przeor Kazimierz Morawski OCD z Gudogaju odprawił Mszę św. w j. białoruskim i wygłosił homilię, współkoncelebrowali ojcowie karmelici z pobliskich klasztorów oraz zaproszeni kapłani.

W uroczystości uczestniczyła s. prowincjalna Marcina Chrobak oraz siostry z Łodzi, Brześcia i Adamowicz, a także rodzina siostry, znajomi i parafianie. Uroczystość uświetnił 9-osobowy chór pod przewodnictwem s. Witali Jermolenko oraz komentarze do ceremonii ślubów zakonnych przygotowane przez s. Wieranikę Kozłowską.

Również 24 września br., w kaplicy naszego domu rekolekcyjnego Czernej złożyła swoje pierwsze śluby zakonne nowicjuszka s. Denisa Hlasna Słowaczka, w ręce s. prow. Arnoldy Dulak. Według zwyczaju praktykowanego w Zgromadzeniu otrzymała nowe imię – s. M. Monika od Jezusa Miłosiernego. Uroczystości przewodniczył o. przeor Leszek Stańczewski OCD z Czernej.

Na uroczystość przybyło kilkanaście sióstr z różnych domów Zgromadzenia, a także siostry Afrykanki przebywające aktualnie w Polsce – s. Florence (z Burundi) i s. Flavie postulantka z Kamerunu odbywająca postulat we Francji. Przybyli również goście ze Słowacji: rodzina i znajomi neoprofeski.

Siostrom neoprofeskom życzymy radości w realizacji powołania w Karmelu Dzieciątka Jezus oraz wzrastania w świętości na „małej drodze” duchowego dziecięctwa.

Posted in Aktualności, Dom Generalny, Relacje and tagged , .