Dzień skupienia kobiet w Sopocie

Przed świętami wielkanocnymi zapraszamy do Sopotu na kolejny dzień skupienia dla kobiet studiujących i pracujących. Tym razem tematem będą nasze pragnienia. Zapewne jest ich wiele w naszych sercach, ale nie wszystkie dopuszczamy do głosu. Jedne – bagatelizujemy, inne, gdy tylko się pojawią – zagłuszamy, jeszcze inne – skutecznie odrzucamy. Tego dnia, chcemy zatrzymać się nad pochodzeniem pragnień, ich odkrywaniem i rozeznawaniem. Zastanowimy się czy te, które są nam bliskie warto rozbudzać w sobie i dążyć do ich spełnienia. Rozróżnimy pragnienia od natchnień oraz wyróżnimy ich wartość. Przyjrzymy się skąd one pochodzą, co nam mówią i do czego nas prowadzą.

Każda osoba ludzka posiada pragnienia, dlatego warto znać ich funkcje i dbać o ich rozwój. Niech czas, który daje nam Pan będzie obfity w Jego mądrość i łaskę, abyśmy z zapałem dążyli do spotkania z Jego odwieczną miłością!

Plan dnia skupienia

Pragnienia – odkryć, rozeznać, rozbudzić, wypełnić.

 

11:00 Zapoznanie (kawa, herbata)

11:30 Konferencja (o. Grzegorz SJ)

13:00 Obiad

14:00 Pytania i odpowiedzi – (o. Grzegorz SJ)

15:00- 16:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu
(czas spowiedzi, rozmowy z Ojcem lub rozmowy z siostrami)

17:00 Eucharystia

Salve Regina

Nieszpory

18:30 Kolacja

Czas dzielenia, podsumowanie

Zakończenie ok. 19:30

Zgłoszenia prosimy kierować przez formularz zgłoszeniowy – kliknij tutaj lub bezpośrednio na adres mailowy: sopot@potrzebujeboga.pl do 12.04.2019.

Serdecznie zapraszamy!

siostry z Sopotu

 

„Dusza zatem, odrywając się od wszystkiego, co może pojmować i poznawać drogą ducha i zmysłów, powinna szczerze pragnąć, by mogła dojść do tego, czego w tym życiu nie może poznać i czego nie może zakosztować jej serce. Po odrzuceniu tego wszystkiego, co czuje, czego zewnętrznie i wewnętrznie doświadcza lub może doświadczyć i odczuć w tym życiu, niech szczerze pragnie dojść do tego, co przekracza wszelkie uczucie i doznanie”.

św. Jan od Krzyża 
/Droga na Górę Karmel Ks. II. rozdz. 4, w. 6./.