Dzień skupienia dla kobiet – w Sopocie

Dnia 26.10.2019 r. odbędzie się pierwszy po przerwie wakacyjnej dzień skupienia dla kobiet studiujących i pracujących. Organizowane przez naszą wspólnotę dni skupienia realizowane są raz w miesiącu i przyciągają liczne grono kobiet z Trójmiasta i okolic. Celem dni skupienia jest spotkanie z Bogiem żywym i obecnym w Najświętszym Sakramencie i Eucharystii, jak również wzbogacenie o nowe treści duchowe, które pomagają nam do głębszego przeżywania osobistej relacji z Jezusem. W czasie naszych dni skupienia doświadczamy również życzliwości i dobroci osób, które spotykamy, z którymi dzielimy się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami życia w przyjaźni z Bogiem.

Najbliższy dzień skupienia nosi tytuł: „Dojrzałość duchowa”. Tego dnia będziemy wsłuchiwać się w zagadnienie dojrzałości. Zastanowimy się czym jest dążenie do pełni, ideału relacji. Człowiek jest nazywany „homo viator”, więc na swej drodze potrzebuje wskazówek i drogowskazów, które pokażą odpowiedni kierunek, by dojść do celu. Zagłębimy się również w temat duchowego rozeznawania. Ufam, że zaproponowany temat będzie dla każdej z nas powodem do proszenia Ducha Świętego o światło i mądrość, abyśmy potrafiły kreatywnie i z nowym zapałem dążyć do komunii Bogiem. Niech rozpali się w nas pragnienie pójścia „w głąb” z Jezusem! On sam nas poprowadzi!

Jeśli interesuje Cię budowanie relacji z Bogiem, zastanawiasz się nad spotkaniem w gronie Bożych kobiet, nosisz w sobie pragnienie poznawania Bożych ścieżek i chodzenia nimi to zapraszam Cię na to skupienie. Niech Pan sam Cię przyprowadzi, abyś mogła osobiście doświadczyć Jego miłosnego czuwania nad Tobą! Zapraszam…

Plan dnia skupienia

Sopot, dn. 26. 10. 2019

 „Dojrzałość duchowa”

 

10:30 Zawiązanie wspólnoty (kawa, herbata)

11:00 Konferencja – ks. Jacek

12:30 Obiad

13:10 – 14:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)

14:00 Eucharystia

15:30 Kilka słów o rozeznawaniu duchowym – s. Łucja

17:00 Nieszpory, Salve Regina

17:45 Kolacja

18:30 Możliwość rozmów z siostrami lub wspólny różaniec

19:00 Zakończenie

W celach organizacyjnych prosimy o zgłaszanie do 25.10. przez formularz zgłoszeniowy – kliknij tutaj!