Mikulińce – Ukraina

вул. Коновальця 10
смт Микулинці
48120 Теребовлянський р-н
Тернопільська обл.
Українa
tel.: (00380) 355 151 284
e-mail: kdzjmikula@gmail.com

flaga-ukrainska


Krótka historia domu w Mikulińcach…

W 2001 roku w Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej (13 sierpnia) Rada Generalna Zgromadzenia potwierdziła decyzję podjętą na zebraniu Rady Prowincjalnej w Balicach o założeniu pierwszej placówki naszego Zgromadzenia na Ukrainie w Mikulińcach.

25 sierpnia 2001 r. siostry przybyły do placówki w Mikulińcach i zamieszkały w domu ofiarowanym przez siostry Niepokalanki.

Miasteczko Mikulińce zamieszkuje ok. 3.500 tysięcy mieszkańców, większość z nich to są grekokatolicy i prawosławni. W takim środowisku siostry rozpoczęły swoją posługę opiekunki chorych i samotnych, katechetki, organistki, zakrystianki w czterech parafiach: Mikulińce, Strusów, Ładyczyn i Nastasów.

Siostry odwiedzały samotne i chore osoby po domach i w szpitalu ofiarując im swoją pomoc różnoraką. Objęły katechezą dzieci i młodzież w Mikulińcach i dojazdowych parafiach, organizując dla nich spotkanie ze św. Mikołajem, jasełka, adoracje, oazy, wyjazdy na Dni Młodzieży i pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie i Bolszowcach.

Wszystkie swoje zdolności wkładały w posługę zakrystianki i organistki, aby piękno domu Bożego pomagało wiernym przeżywać Święta Roku Liturgicznego i udzielenie sakramentów.

Dwuosobowa wspólnota gorliwie angażuje się w apostolstwo. Aktualnie w swoim domu zakonnym siostry prowadzą małe przedszkole. W każdą sobotę przychodzą dzieci w wieku przedszkolnym, które pod opieką sióstr spędzają cały dzień.

W każdy czwartek w godz. 20.00–21.00 i każdą niedzielę 15.00–17.00 w kaplicy domu zakonnego sióstr jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

WYDARZENIA NA UKRAINIE Z UDZIAŁEM SIÓSTR

„Ukraina dzisiaj winna obiema rękami chwycić się za różaniec”
„Ukraina dzisiaj winna obiema rękami chwycić się za różaniec” ordynariusz charkowsko-zaporoski bp Stanisław Szyrokoradiuk. Tysiące
Wakacje z Bogiem na Ukrainie (video)
16 lipca 2018 r. po Mszy świętej ku czci Matki Bożej z Góry Karmel, dziesięcioro
XVI piesza pielgrzymka pokoju i pojednania
W dniach 11–14 lipca 2018 r. młodzież naszej parafii uczestniczyła w XVI pieszej pielgrzymce z
Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej 2017 r. w Berdyczowskim Sanktuarium na Ukrainie
Jak co roku dzień 16 lipca świętowałyśmy w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie. Sanktuarium
Karmelitańskie Dni Młodych
Karmelitańskie Dni Młodych rozpoczęły się 10 sierpnia w narodowym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej – w

Apostolstwo sióstr w Mikulincach