Dom Rekolekcyjny w Siemiatyczach

Został założony w 2005 roku. Jest on usytuowany w pięknej starej dzielnicy Siemiatycz, obok barokowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Za domem rozpościera się widok na zalew i na las.

Dysponujemy także salą konferencyjną i dobrze zaopatrzoną biblioteką dla rekolektantów. Posiadamy jadalnię dla 70 osób, dużą kuchnię,pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. Osoby starsze i niepełnosprawne mogą korzystać z windy.

Prowadzimy także sklepik z książkami i dewocjonaliami, szczególnie związanymi z duchowością Karmelu. Za domem znajduje się ogród kwiatowy, ścieżki ze stacjami Drogi Krzyżowej, miejsce na ognisko i piękny teren rekreacyjny.

Z pobytu w naszym domu korzystają grupy z całej Polski i nie tylko. Gościmy dorosłych, młodzież i dzieci; grupy zorganizowane np. oazowe, młodzież gimnazjalną, grupy Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, nauczycieli, katechetów. Służymy także gościną osobom prywatnym, które pragną wypocząć lub zwiedzają Podlasie i okolice. Organizujemy także rekolekcje dla młodzieży w duchu karmelitańskim.

Nasz dom służy również mieszkańcom Siemiatycz i okolic, dla których organizowane są spotkania. Licznie biorą udział w corocznej nowennie do św. Józefa i Mszy świętej odpustowej 19 marca. Podczas wakacji letnich organizujemy półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin, które przebywają u nas od rana do popołudnia.

Obok naszego domu znajduje się również XIX-wieczna cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła. Dom usytuowany jest blisko centrum, więc łatwo jest zobaczyć synagogę, zachowaną oranżerię Księżnej z Sapiehów Jabłonowskiej, w której dziś znajduje się Szkoła Muzyczna, cmentarną zabytkową kaplicę św. Anny, cmentarz żydowski, Kościół św. Andrzeja Boboli i nową cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego.

W odległości kilkunastu kilometrów znajduje się Święta Góra Grabarka – miejsce pielgrzymek chrześcijan prawosławnych.

DANE KONTAKTOWE

ul. B. Głowackiego 2
17-300 Siemiatycze
tel. 85 655 23 97
784 988 674
Adres e-mail