Rekolekcje dla dziewcząt w Łodzi (18-29 lat)


„Wierny bowiem przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł” (Syr 6,14).

Znaleźć taki skarb to nie lada sztuka. Przyjaźń jest wręcz potrzebą egzystencjalną, która poddawana ryzyku pozwala trafnie wybrać tego, który jest prawdziwym towarzyszem drogi życia. Wymaga ona relacji dojrzałej i oczywiście obustronnej. Pozwala na dzielenie się samym sobą, byciem do dyspozycji drugiego i wspólnym odkrywaniem tajników życia.

„Przyjaciel w każdym czasie okazuje swą miłość, staje się bratem na dni nieszczęścia.” Prz 17,17

Doskonałym odzwierciedleniem cech przyjaciela jest sam Bóg. Człowiek jest istotą religijną i dąży do Absolutu. Bóg jest zawsze przy nim obecny; czuwa, strzeże i pozwala na wzajemną wymianę.

Św. Teresa z Lisieux w jednym z listów do Celiny tak pisała o relacji przyjaźni z Bogiem: „+ Och! Celino, jak wyrazić, co się dzieje w mojej duszy? Jest rozdarta, ale czuję, że ranę zadała mi ręka przyjazna, ręka bosko zazdrosna!…”

Przyjaciel pragnie dobra przyjaciela. Nawet, gdyby zadawał mu ból i czynił to z miłości. Potwierdza to księga Przysłów: „Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze.” Prz 27,6. Wzorem jest dla nas sam Jezus, który naucza i daje świadectwo: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13).

W czasie rekolekcji chcemy poznawać cechy przyjaciela i szukać postaw, które będą o nim świadczyć. Będziemy stawać przed Bogiem i za św. Teresą z Avila poznawać tajniki modlitwy. „Modlitwa bowiem wewnętrzna jest to, zdaniem moim, poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylana, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje” (Księga życia 8, 5).

Jeśli chcesz poświęcić swój czas na przyjacielskie rozmowy z Bogiem i bliźnimi to zapraszam Cię na nasze rekolekcje. Zaczynamy w piątek o godz. 16.30, koniec przewidujemy na godz. 17.30 w niedzielę. Zabieramy ze sobą Pismo święte, śpiwór, obuwie na zmianę, notes i dobre humory J Rekolekcje poprowadzi o. Michał Swarzyński OCD z siostrami.

Szczegółowy plan będzie dostępny zainteresowanym.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.potrzebujeboga.pl lub mailowo: rekolekcje.karmel@gmail.com

Zapraszamy!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail