Dzień skupienia w Sopocie


Podczas październikowego dnia skupienia spotkamy się na nowo ze św. Teresą od Jezusa. Dla wielu z nas jest ona Mistrzynią modlitwy i życia duchowego. Poznajemy ją przede wszystkim z dzieł, które nam pozostawiła. Nie są one przeznaczone wyłącznie dla sióstr, lecz również dla każdego, kto chce wejść na drogę zjednoczenia z Bogiem.

Dzień będzie poświęcony relacjom z Bogiem i drugim człowiekiem. Są one bardzo ważne we wzajemnym porozumiewaniu się i budowaniu trwałych więzi. Będziemy się tego uczyć od św. Teresy. Przypomnimy sobie jej życiorys, po czym spróbujemy wspólnie odkryć jej życie, które głęboko przekazane jest w Listach. Zatrzymamy się nad tym, kim byli adresaci i o czym traktowały wybrane teksty. Zobaczymy styl pisania i wydobędziemy jej postawy oraz cechy osobowości zachowane w Listach. Chcemy razem z nią przeżyć przygodę, która doprowadzi nas do osobistego spotkania z Bogiem na adoracji, a później podczas Eucharystii. Za przyczyną św. Matki Teresy od Jezusa, reformatorki Karmelu, w przededniu jej liturgicznego wspomnienia będziemy modlić się o potrzebne łaski dla wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom.

Jeśli chcesz poznać i zaprzyjaźnić się ze świętą to zapraszam na to skupienie, bo sama mawiała: „Wspaniałym środkiem, aby cieszyć się Bogiem, jest przyjaźń z Jego przyjaciółmi”. Warto mieć takich niezawodnych przyjaciół, którzy pociągają do Boga.

Temat: „św. Teresa – kobieta relacji”

 Plan dnia skupienia

11:00 Zawiązanie wspólnoty (kawa, herbata)

11:30 Długi życiorys w wielkim skrócie – o życiu św. Teresy od Jezusa

12:00 Konferencja – ks. Jacek Nawrot

13:00 Obiad

14:00 – 15.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi, rozmowy z Księdzem/rozmowy z siostrami)

16:00 Eucharystia 

Salve Regina, Nieszpory

18:00 Kolacja

19:00 „Listy, dzięki temu żyję” – postawy i umiejętność budowania relacji wynikające z korespondencji św. Teresy od Jezusa.

Zgłoszenia do 13.10. przez formularz – kliknij tutaj lub na adres mailowy: rekolekcje.karmel@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail