Dzień skupienia kobiet (18-29 lat) w Łodzi


W drugiej połowie grudnia, gdy zaczynamy bliższe przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy na kolejny dzień skupienia w Łodzi. Zaproszenie kierujemy do kobiet w wieku 18-29 lat studiujących i pracujących. Tematem spotkania będzie: „Dziecięctwo duchowe – sposób na trwanie w spojrzeniu Ojca”.

Tego dnia pragniemy przyjrzeć się „małej drodze” św. Teresy z Lisieux. Chcemy ukazać Wam rozwój jej nabożeństwa do Dzieciątka Jezus. W sposób szczególny wiedza ta pomoże nam w przygotowaniu do spotkania z Jezusem w grocie w Betlejem.

Zaprosimy Was również do uważnego czytania tekstów Sł. B. o. Anzelma Gądka OCD, który założył nasze Zgromadzenie. Wskazał nam – siostrom Dzieciątka Jezus, drogę ewangelicznego dziecięctwa, którą pragniemy żyć i dzielić się z tymi, których spotykamy na naszej drodze życia. Bardzo trafnie określił czym jest dziecięctwo duchowe oraz wskazał na jego przymioty opisując dokładnie, czym jest każdy z nich. Mając w myśli Patronkę Zgromadzenia i prekursorkę „małej drogi dziecięctwa duchowego” – św. Teresę od Dzieciątka Jezus nakreślił nam prostą i pewną drogę do świętości.

Jeśli nie potraficie czynić wielkich dzieł i nie macie sił na rzeczy wielkie to ta droga jest również dla Was. Na niej każdy pozostaje małym dzieckiem i nie obawia się swoich upadków, bo wie, że miłujący Ojciec nie spuszcza z niego wzroku i zawsze przyjdzie z pomocą, gdy będzie taka potrzeba.

Zapraszamy więc do wsłuchania się i wejścia z nami na drogę, która jest otwarta dla każdego.

Plan dnia skupienia

Dziecięctwo duchowe – sposób na trwanie w spojrzeniu Ojca

Od 10.15 Czas na modlitwę indywidualną

10.30 Zawiązanie wspólnoty

10.50 Dzieciątko Jezus w życiu św. Teresy z Lisieux

11.30 Dziecięctwo duchowe wg Sł. B. o. Anzelma Gądka OCD

12.20 Dzielenie się Słowem Bożym

13.00 Obiad

13.45 „Adwentowe zamyślenie”

14.00 Konferencja (ks. Marcin)

15.10 – 16.40 Adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość spowiedzi, rozmowy z Księdzem/Siostrą)

17.00 Eucharystia

Salve Regina – antyfona Maryjna śpiewana przez siostry

18.00 Pierwszy dzień nowenny do Dzieciątka Jezus (kaplica)

Kolacja

Zakończenie ok. 19.30

 

Zgłoszenia prosimy kierować do 15.12. na adres: rekolekcje.karmel@gmail.com, bądź przez formularz zgłoszeniowy – kliknij tutaj

Serdecznie zapraszamy!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail