Galeria

Galeria
2016_11_afryka_26Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Rzymie
Rzym, 20 listopada 2016 r. Udział naszych sióstr w uroczystościach w Rzymie, , Uroczystość Chrystusa Króla.

2016_11_afryka_26Na Afrykańskich ścieżkach… Cz II 
Gitega, 16 listopada 2016 r. Dalszy ciąg relacji z podróży Naszej Matki Błażei Stefańskiej CSCIJ do naszych siostrzanych wspólnot misyjnych w Afryce.

2016_11_afryka_26Sesja wspomnieniowa o Sł. B. o. Anzelmie od św. Andrzeja Corsini OCD 
17 listopada 2016 r. na Papieskim Instytucie Duchowości „Teresianum” w Rzymie, odbyła się sesja upamiętniająca pierwszego rektora Międzynarodowego Kolegium Karmelitow…

2016_11_afryka_26Na afrykańskich ścieżkach… – październik 2016 
Październik 2016 r. Wizyta Naszej Matki Błażeji Stefańskiej CSCIJ do naszych siostrzanych wspólnot misyjnych w Afryce.

2016_11_afryka_26Obchody 47. rocznicy śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD 
Łódź, 15 października 2016 r., w uroczystość św. Teresy od Jezusa, obchodziliśmy 47. rocznicę śmierci Naszego O. Założyciela Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD.

2016_11_afryka_26Siostry Afrykanki w Sosnowcu 
W dniach od 30 września do 3 października 2016 r. nasza wspólnota w Sosnowcu cieszyła się obecnością sióstr z Afryki – s. Florence z Burundi oraz s. Flavie z Kamerunu.

06.10.2016

Profile Photos

Album for profile photos
Wizyta w Łodzi naszych sióstr Afrykanek, 23-24 czerwca 2016 r.

W dniach 23-24 czerwca w Łodzi gościły nasze siostry Afrykanki – s. Jacqueline od św. Teresy od Dzieciątka Jezus, mistrzyni nowicjatu kanonicznego w Gitega oraz s. Letitia od Niepokalanego Serca Maryi, odpowiedzialna za szkołę szycia w Musongati.
Nowa misja w Koudandengu (Kamerun)

W dniu 15 marca 2016 r. odbyła się niecodzienna uroczystość – poświecenie kaplicy i nowego domu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Koudandengu w Kamerunie.
Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski

W dniu 16 kwietnia na Inea Stadion w Poznaniu odbyło się jubileuszowe świętowanie pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Wzięło w nim udział prawie 100 sióstr naszego Zgromadzenia.
Światowe Spotkanie zamykające Rok Życia Konsekrowanego

Spotkanie rozpoczęło się 28 stycznia czuwaniem modlitewnym w Bazylice św. Piotra. Przez kolejne dni miały miejsce spotkania i konferencje. 1 lutego wdbyło się lectio divina prowadzone przez o. Innocenzo Gargano OSBCam, panel dyskusyjny oraz spotkanie z Papieżem Franciszkiem. 2 lutego Ojciec Święty Franciszek przewodniczył uroczystej Eucharystii w Bazylice św. Piotra.
Rocznica założenia Zgromadzenia - Beaune, 31 grudnia 2015

Co roku, po świętach Narodzenia Pańskiego, Karmelitanki Dzieciątka Jezus ze wspólnot we Francji spotykają się, aby razem przeżywać Rocznicę założenia Zgromadzenia.
Jubileusz 25-lecia Domu Generalnego w Markach, 19 grudnia 2015 r.

25 lat temu, 19 grudnia 1990 r. Kuria Metropolitalna Warszawska wydała Dekret erygujący Dom zakonny Sióstr Karmelitanek Dzieciatka Jezus i kaplicę pod wezwaniem Świętej Rodziny w Markach.
Kongres Terezjański pod hasłem: „Dziedzictwo ludzkości”

W Avila w dniach od 21-27 września 2015 r., w gmachu CITeS odbył się światowy Kongres terezjański pod hasłem: „Patrimonio de la Humanidad” (Dziedzictwo ludzkości).
Obchody 46. rocznicy odejścia do wieczności sł. B. o. Anzelma Gądka OCD

Uroczyste obchody tejże rocznicy, ze względów duszpasterskich, miały miejsce w niedzielę poprzedzającą, 11 października br., w kościele karmelitów w Łodzi przy ul. Liściastej.
Dom Pamięci Czcig. Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej w Sosnowcu

Aktualnie tworzymy Dom Pamięci Sługi Bożej, niektóre sale są już otwarte. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane, do nawiedzenia tego miejsca.
Dom Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD w Marszowicach

Można w nim obejrzeć izbę Gądków oraz galerię fotografii i oryginalnych pamiątek związanych z osobą Sługi Bożego. Na poddaszu znajduje się Oratorium „Emmanuel”, do którego zapraszamy osoby konsekrowane na dni skupienia lub rekolekcje indywidualne.
Archiwum oraz Muzeum Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD w Łodzi

W Łodzi przy ul. Złocieniowej 38, mieści się Archiwum Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD oraz Muzeum Sługi Bożego, otwarte dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych, które mogą zapoznać się z jego życiem, duchowością oraz nabyć publikacje związane z jego osobą.
24 czerwca 2015

Zdjęcia przyrody, krajobrazy i inne – do slidera na stronie głównej
     


Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail